Ortaköy Tarihi Eser İç Mekan
Ortaköy’de bulunan, Haakgroup Mimarlık tarafından Restorasyon Uygulaması yapılan Eski Eser yapının İç Mekan Tasarımlarından kesitler.
Sedre Av Köşkü Restorasyonu
           Sedre AvKöşkü, Alaaddin Keykubat Döneminden Selçukluların kamu yapılarından sadece birisidir. Zamanında hükümdarın avlanmak için şehir dışına çıktığında konaklama yaptırdığı korunaklı taş duvarlı Zemin+1 Katlı dönem yapısıdır. Nitelikli bir dönem yapısı olan Sedre Av Köşkü 1.sınıf tarihi eseryapı olarak tescillenmiş ve bir çok disiplinlere hizmet etmiştir. Bütçesi Valiliğe ait olan projelerinin yapımı Mimari-Restorasyon Departmanımız tarafından başarıyla projelendirilmiş olup Analitik Rölöve, Kronolojik Analizleri ve Müdahale Paftaları ile Rölöve-Restitüsyon-Restorasyon Projeleri Antalya Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan onaylatılmıştır. Sydre antik kentinden devşirme malzemeleri ile yapılan Av Köşkü’nün Arkeolojik Kazı Çalışması ve projelendirilmesi de Alanya Arkeoloji Müzesi ile Vbirlikte çalışmalarımız neticesiyle sonuçlanmıştır. Günümüz koşullarında Av Müzesi olarak kullanılmak üzere Restorasyon Projesi hazırlanıp teslim edilmiştir.
Halep Pasajı Restorasyonu
Çok yakında proje hakkında tanıtım açıklaması yapılacaktır…
Sümbül Efendi Konağı Restorasyonu
Ahmet Saraçbaşı Konağı. Osmanlı Padişahlarından II.Abdülhamit Han’ın saraçbaşısı olan, 20.yy başlarında Balkanlar’da zuhur eden savaşlar neticesiyle Vidin’den göç eden Ahmet Efendi’ye ait konak yapısıdır. Haakgroup Mimarlık tarafından gerekli analiz, araştırma, incelemeler ile Rölöve-Restitüsyon-Restorasyon Projeleri ve mevcutta ayakta olmayan müştemilat birimlerini tespite yönelik arkeolojik kazı çalışmaları ve temel kazı rölöveleri yapılmıştır.
Şub 14
Anadolu Hisarı Nurşen Kut Evi Restorasyonu
Çok yakında Proje tanıtım açıklaması yazılacaktır…
Şub 14
Kavaklıpark TopluKonut Projesi
Çok yakında Proje tanıtım açıklaması yazılacaktır…
Şub 02
Neden Urfa Kebap Salonu İç Mekan Tasarımı
Çok yakında Proje tanıtım açıklaması yazılacaktır…